menuankieta

62-510 Konin
Anielew 4
Tel: 63 2480239

Konkurs plastyczny pod hasłem Palić, nie palić - oto jest pytanie ?

Jesteś tu: » Strona główna » Konkurs plastyczny pod hasłem Palić, nie palić - oto jest pytanie ?

Konkurs plastyczny pod hasłem Palić, nie palić - oto jest pytanie ?

Konkurs plastyczny organizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu. Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 7 kwietnia do p.Emilki Kazuś.

Zaprojektowanie graffiti:

Graffiti jest to ogół różnorodnych elementów wizualnych np. rysunków, obrazów, podpisów, które umieszczone są w przestrzeni publicznej (ściany budynków, mury) lub prywatnej. Istnieje wiele odmiennych rodzajów i technik ich wykonywania spośród których najpopularniejsze jest malowanie tzw. „z ręki” za pomocą farb lub przy użyciu szablonów. Najczęściej do wykonania graffiti używa się farb w aerozolu.

Zadanie dla uczestników konkursu:

• zaprojektowaniu i wykonaniu graffiti związanego tematycznie z pozytywnymi aspektami niepalenia lub negatywnymi skutkami palenia tytoniu,
  • wyrażanie własnych przemyśleń i spostrzeżeń w formie graficznej na temat pozytywnych aspektów niepalenia tytoniu i negatywnych aspektów palenia,
  • praca powinna być wykonana w kolorze przy użyciu farb, kredek, flamastrów i in.,
  • pracę należy wykonać ręcznie, bez użycia techniki komputerowej,
  • format pracy – A3.

Celem konkursu jest:

• promowanie mody na niepalenie wśród uczniów szkół podstawowych:
    „Nie palę, jestem cool!”,
    „Nie palę, jestem wolny!”,
    „Palenie jest szkodliwe!”,
    „Palenie powoduje poważne choroby!”,
  • uświadomienie uczniom negatywnych skutków palenia tytoniu.

Praca powinna zostać wykonana przez ucznia samodzielnie. Nauczyciel, rodzice lub opiekunowie mogą jedynie służyć radą.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo